Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,91 zł , zmiana od tamtej pory: -15,37%

Skandaliczne działania zarządu

Zgłoś do moderatora
Czy zarząd nie łamie prawa jeżeli odkłada pieniądze na podstawie jakichś tam blizej nieokreślonych i mglistych zapowiedzi polityków o możliwym podatku? Zarząd powinien działać na podstawie obowiązujących przepisów prawa. A jak narazie żaden przepis nie obliguje do płacenia podatków od "nadmiarowych" zysków. Więc nie ma podstawy prawnej do odkładania pieniędzy na ten cel. Czyli zarząd działa poza prawem. Obowiązującym prawem jest natomiast statut JSW oraz informacje zawarte w prospekcie emisyjnym, które mówią o conajmniej 30% dywidendzie. Zarząd swoje decyzje powinien opierać na obowiązujących przepisach prawnych a nie na wypowiedziach polityków. Przecież za takie działanie powinni ponieść odpowiedzialność karną.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW -3,27% 39,70 2023-05-30 17:02:52
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.