Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,94 zł , zmiana od tamtej pory: 3,70%

Sektor - analiza Kruka

Zgłoś do moderatora
Portal Analiz poczynił dość ciekawą analizę Kruk S.A., ciekawy punkt odniesienia dla otoczenia Vindexus. Generalnie sektor pomimo przestoju w 2kw 2020 poradził sobie dobrze z pandemią i spłaty systematycznie poprawiały się w 3 i 4kw 2020, w całym roku spłaty od dłużników były wyższe niz w roku poprzednim. Kruk dokonał księgowej aktualizacji wartości portfela, co przełożyło się na niższy zysk netto.

Ciekawe, że spłaty z portfeli były tak mocne pomimo obaw wszystkich, jest to wpływ oszczędności dłużników przez zmniejszoną konsumpcję. Kurs akcji Kruka od dołka pandemii do dziś urusł już 300%, na Vindexusie to ok 50%, wiec jest jeszcze dużo do nadrobienia.

https://portalanaliz.pl/analiza/241/kruk-wyniki-2020-roku

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
VINDEXUS 0,65% 6,16 2021-07-27 12:51:33