Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,30 zł , zmiana od tamtej pory: 59,51%

Sanok Rubber z bardzo udanym trzecim kwartałem

Zgłoś do moderatora
Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej Grupy Sanok Rubber po Q3 2020 oraz perspektyw na kolejne okresy

Globalny dostawca wyrobów gumowych jest w naturalny sposób beneficjentem odreagowania rynkowego po okresie zamrożenia gospodarek w związku z pandemią COVID-19. W rezultacie w trzecim kwartale Grupa Sanok Rubber zanotowała nie tylko olbrzymi wzrost wyników kwartał do kwartału, ale również rok do roku. W takim ujęciu wynik EBITDA wzrósł o 88%, a zysk netto – o 137%.

- W lipcu odbicie pokazywało się jeszcze nieśmiało, ale sierpień i wrzesień to pozytywne zaskoczenie – odżyła motoryzacja. Segment mieszanek z natury ma opóźnienie, ale również zobaczyliśmy poprawę. Budownictwo i przemysł nie zanotowały wcześniej słabości, cały czas mają się dobrze – powiedział Piotr Szamburski, Prezes Zarządu Sanok Rubber S.A.

http://pandl.pl/aktualnosc/items/sanok-rubber-8370.html 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SANOK 1,17% 26,00 2021-01-22 17:04:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.