Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Sąd potwierdził prawo akcjonariuszy Hawe do zwołania NWZA!

Zgłoś do moderatora
Sąd potwierdził prawo akcjonariuszy Hawe do zwołania NWZA
19 MARCA 2018, 14:33
MAREK JAŚLAN
Akcjonariusze spółki Hawe zrzeszeni w Porozumieniu Akcjonariuszy Hawe będący największym ujawnionym akcjonariuszem spółki poinformowali, że 6 marca 2018 r. Sąd Rejonowy w Warszawie upoważnił ich do zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.
Podkreślają, że sąd jednoznacznie stwierdził, że prawa akcjonariuszy wynikające z kodeksu spółek handlowych zostały złamane przez Hawe. Zarządca przymusowy Hawe nie zgłosił zastrzeżeń do samego wniosku wystosowanego przez Porozumienie Akcjonariuszy Hawe.
Wcześniej w oczekiwaniu na rozstrzygniecie toczącego się wtedy postępowania sądowego Porozumienie Akcjonariuszy Hawe podjęło kolejną próbę zwołania NWZA we wniosku złożonym 30 listopada 2017 r. Spółka odnosząc się do wniosku, wyznaczyła walne zgromadzenie na odległą i świąteczną datę 2 maja 2018 r.
– Niestety, ale z przykrością musimy stwierdzić, że kolejny raz zarząd spółki z prezesem Pawłem Paluchowskim nie liczą się ze statutem spółki, którą reprezentują. Według statutu, zarząd Hawe powinien zwołać Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia żądania zwołania, tak, by mogło się ono odbyć najpóźniej w terminie dwóch miesięcy od daty zgłoszenia żądania. Wyraźnie widzimy, że na tej podstawie NWZA powinno się odbyć najpóźniej 30 stycznia 2018 r., a nie 2 maja 2018 r., jak to uczyniła spółka – podkreślają akcjonariusze Hawe.
Porozumienie Akcjonariuszy Hawe dodaje, że jest usatysfakcjonowane ostatnimi działaniami KNF, który przychylił się do ich argumentów i nie ukarał finansowo samej spółki, lecz osobę odpowiedzialną za ciągły brak raportów w spółce.
Obecnie akcjonariusze czekają na uprawomocnienie się wyroku sądu.
____________________________________________________________________________________________________
Co tu dużo mówić, Gratulacje i wielkie brawa dla PAH, Uczciwość, Determinacja i przede wszystkim Odwaga została nagrodzona!
Sąd jednoznacznie opowiedział się po stronie prawdy a nie bandytów.

Pozdrawiam afera_hawe@onet.pl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HAWE 3,45% 0,30 2017-05-04 15:25:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.