Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,47 zł , zmiana od tamtej pory: -21,19%

Ryzyko vs potencjalna stopa zwrotu

Zgłoś do moderatora
Warto ważyć te dwie składowe, aby zmaksymalizować potencjalny zysk przy relatywnie niskim ryzyku.

Podaje dwa typy:

RANK PROGRESS - C/WK 0,12 oraz C/Z 3,5 - czyli najtańsza spółka na GPW. Wg moich informacji w najbliższym czasie nastąpi przełom informacyjny, co powinno przełożyć się na niesamowite wzrosty.
Aktualną wycenę można zabrazować tak, jakbyśmy kupowali 1PLN za 12gr.
Zatem jest to mega bezpieczna inwestycja wg mnie, praktycznie bez ryzyka z mega wysoką potencjalną stopą zwrotu.

Mój drugi typ - biorąc pod uwagę potencjalną stopę zwrotu vs ryzyko, to TSGAMES - biorąc pod uwagę sektor, jest kilkukrotnie niedowartościowana. Dodatkowo płaci dywidendę i zarabia ok. 100mln zł rocznie.

Nie namawiam na K/S, ale warto wg mnie zapoznać się z tym dwiema spółkami.

Pozdrawiam Boruciarzy :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HUBTECH -1,86% 0,37 2022-09-27 12:45:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.