Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  38,80 zł , zmiana od tamtej pory: -19,59%

Rynek żywności czeka trzęsienie ziemi. Komisja Europejska ma plan

Zgłoś do moderatora
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/zywnosc-ekologiczna-z-az-jednej-czwartej-pol-plan-komisji-europejskiej/gqeqvtg 

Komisja Europejska opublikowała plan działania na rzecz rozwoju produkcji ekologicznej. Celem jest "zwiększenie produkcji i konsumpcji produktów ekologicznych, zajęcie do 2030 r. pod uprawy ekologiczne 25 proc. użytków rolnych i znaczne zwiększenie akwakultury ekologicznej" - podano na oficjalnej stronie internetowej KE. Jak to wpłynie na ceny żywności i czy tej wystarczy dla wszystkich?

Pieniądze są poważne, bo budżet ma wynieść od 38 do 58 mld euro na lata 2023-2027, podczas gdy obecnie idzie na to zaledwie 1,8 proc. budżetu Wspólnej Polityki Rolnej, czyli 7,5 mld euro. Środki przeznaczone zostaną na zwiększenie popytu i produkcji.

NIE PANIKOWAĆ, wkrótce kolejny impuls. W drodze do 1-szej SETKI.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOPLANET -2,50% 31,20 2021-09-21 15:15:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.