Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  30,30 zł , zmiana od tamtej pory: -27,72%

Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK

Zgłoś do moderatora
ZE PAK – Spółka osiągnęła świetne wyniki w 1Q’22 – przychody podwoiły się r/r, a wynik EBITDA był 4x większy r/r. ZE PAK bardzo wyraźnie korzysta z rosnących cen prądu, które z nadrabiają wyższe koszty związane z emisją CO2, a spółka posiada stałe koszty produkcji energii z węgla brunatnego. Wyższe marże na produkcji będą sprzyjać rezultatom i przepływom pieniężnym w całym 2022 i 2023 r. Ponadto spółka jest w trakcie transformacji w kierunku producenta zielonej energii – w najbliższych miesiącach otrzyma 800 mln zł z tytułu sprzedaży 2/3 udziałów w spółce rozwijającej OZE na rzecz Cyfrowego Polsatu. Uważamy, że rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK pochodzącej z wysokich wyników aktywów węglowych w najbliższych latach, rozwoju portfela OZE we współpracy z głównym akcjonariuszem oraz potencjalnych długoterminowych celów jakimi są farmy wiatrowe offshore oraz reaktory jądrowe SMR.

https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/nowe-spolki-w-portfelu-bm-bnp-paribas-bp-na-sierpien,akcje,299018

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ZEPAK 2,10% 21,90 2022-12-02 17:00:00