Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,91 zł , zmiana od tamtej pory: -19,63%

ruda żelaza...:)))

Zgłoś do moderatora
http://www.puds.pl/aktualnosci/wiadomosc-dnia/kolejny-sygnal-ze-ceny-stali-beda-rosly

Cena rudy żelaza, podstawowego surowca do produkcji stali, wzrosła wczoraj na światowych giełdach o ponad 4 proc., do 62,85 dolara za tonę.
 Łącznie od początku 2016 r. ruda żelaza zdrożała o 44 proc. Wzrost ten jest sporym zaskoczeniem dla części analityków. Ich powodem jest bowiem wyższy niż powszechnie sądzono popyt na stal ze strony gospodarki chińskiej. Jeszcze kilka tygodni temu sądzono, że Chiny będą musiały długo zmagać się z problemem nadprodukcji stali i ograniczać produkcję.
Tymczasem ostatnie dane świadczą, że gospodarka chińska, mimo pewnego spowolnienia, wciąż wykazuje duże zapotrzebowanie na stal. Znacząco spadły także zapasy stali gotowej, gdyż dystrybutorzy obawiali się kryzysu. Ponieważ nic takiego nie nastąpiło, firmy chińskie znowu zaczęły zwiększać zakupy stali, powodując wzrost jej cen. We wtorek ceny prętów stalowych na giełdzie w Szanghaju wzrosły o 4 proc.
Według banku Citigroup, światowy rynek wciąż musi zmagać się z problemem nadprodukcji stali. Problem – zdaniem Citigroup – powróci w drugiej połowie roku. We wtorek koncern górniczy Rio Tinto poinformował, że w I kwartale 2016 r. zwiększył wydobycie rudy żelaza o 13 proc. do 84 mln ton.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DROZAPOL 3,02% 1,54 2020-07-10 14:36:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.