Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  28,40 zł , zmiana od tamtej pory: -46,83%

Rozsądna wycena akcji BMX

Zgłoś do moderatora
Ponieważ na forum pojawiają się naprawdę żałosne komentarze pozbawione elementarnej wiedzy arytmetycznej, poniżej przedstawiam jedną z możliwych wycen akcji BMX opartą na spełnieniu się pewnych założeń:

Obecna kapitalizacja to 108 mln, tygodniowa zdolność produkcyjna najwyższej klasy testów genetycznych ( zdecydowanie za niska do potrzeb rynku) to 50 000, na każdym teście marża min 20 % czyli ok 100 zł mnożymy razy 50000 =5mln tygodniowo zysku !!! 108 mln dzielimy na 5 i mamy niespełna 22 tygodnie, czyli zaledwie pół roku aby pokryć obecną kapitalizację, o ile w międzyczasie nie dojdzie do podwojenia mocy produkcyjnych ( wtedy potrzeba będzie 11 tygodni czyli niespełna kwartału) jeśli następnie dodamy zyski ze sprzedaży testów przesiewowych ( firma w raporcie za marzec wykazała możliwość sprzedaży 10 000 dziennie , przyjmijmy marżę min 15 zł ) to w skali miesiąca mamy 22 dni robocze czyli 220 000 razy 15 a więc 3,3 mln zysku miesięcznie co do końca 2020 r daje wynik 33 mln plus 200 lub 400 mln z testów genetycznych, zatem wariant minimum to 233 mln, a wariant skromnie rozwojowy to 433 mln zysku do końca roku, zaznaczam ZYSKU, co daje w przeliczeniu na akcję ZYSK 233/3,8 = 61 zł lub odpowiednio 433/ 3,8 = 114 zł, czyli przyjmując wskaźnik C/Z na poziomie min 3 otrzymujemy wycenę akcji odpowiednio na poziomie 183 zł do 342 zł. Każdy może sobie dalej ocenić sensowność podanego rozwiązania i podjąć właściwą decyzję. Oczywiście po drodze może się wszystko zdarzyć ( nagłe ustąpienie wirusa, darowizna z Chin super testów etc., testy konkurencyjne etc., podobnie jak w każdej innej spółce na GPW. Ryzyko to naturalny element inwestowania na giełdzie, dlatego wypraszam sobie obraźliwe komentarze. To tylko jedna z możliwości rozwoju tego waloru.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOMAXIMA -0,40% 15,10 2024-02-22 14:58:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.