Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,05 zł , zmiana od tamtej pory: 25,00%

Rozdział 9. Sprawozdania Rocznego

Zgłoś do moderatora
Chciałbym zwrócić akcjonariuszom uwagę na obszar funkcjonowania spółki, który do tej pory nie był w ogóle omawiany. A uważam, że jest on nie mniej ważny niż proces sprzedaży pozostałych aktywów.  Chodzi o Rozdział 9. Sprawozdania rocznego - POSTĘPOWANIA SĄDOWE ORAZ INNE SPRAWY SPORNE.
To wypis spraw gdzie Spółka dominująca jest w trakcie prowadzenia spraw sądowych, w których jest zarówno pozwanym jak i powodem.
W I cz. Rozdziału 9, PBG szarpie się z zapłatę znaczącej i należnej kasy za wykonaną robotę. To jest naście spraw.
Uważam, że tam jest klucz do powodzenia procesu ratowania firmy. Bo wystarczy że wygra jedną, dwie sprawy i odzyska jakąś część pieniędzy, do tego wesprze się kasą ze sprzedaży aktywów i jest realna szansa na spłacenie tych ostatnich 400 mln. Wiele nie brakuje żeby to się spięło.  
 
Uważam też, że jest tam (Rozdział 9) również odpowiedź, dlaczego PBG popadła w długi i nie może spłacić obligacji. BO JAK SIĘ NIE PŁACI ZA ROBOTE TO KOŃCZY SIĘ JAK DSS, PBG, PIASECKI itd. !!! Potem trzeba emitować obligacje jako koło ratunkowe i spirala się kręci. A za jakich rządów to się zaczęło to chyba wiadomo. Wtedy niszczono wszystko co Polskie. Stary numer - zlecić inwestycje i nie zapłacić. Kto to wytrzyma.
 
Następna sprawa. W Rozdziale 9 jest również odpowiedź dlaczego tak długo to trwa. Są tam sprawy sądowe nawet z 2012 roku. I jest odpowiedź: Bo najpierw trzeba dokończyć sprawy sądowe. I tak długo to jeszcze będzie trwać póki sądy nie skończą tych ponad dwudziestu spraw. A w międzyczasie wszystko może się zdarzyć.
 
W tym wszystkim wielką pociechą jest prowadzenie spraw spółki i reprezentowanie jej w sądzie przez Zarządcę masy sanacyjnej PBG – kancelarię Zimmermann Filipiak Restrukturyzacja S.A. Proszę zwrócić uwagę na ich kwalifikacje i kompetencje. Można poczytać o nich na ich stronie. To mocni prawnicy, min. współtwórcy Ustawy Prawo Restrukturyzacyjne. A w referencjach mają wiele udanie przeprowadzonych postępowań naprawczych. Szkoda tylko, że wszystko idzie tak wolno, bo liczyłem na nich. Covidem nie można usprawiedliwiać opóźnień.
 
Bo czas leci, a PBG w miejscu. Ucieka ciekawy moment budowania gospodarki narodowej. Proces  wzmocniony środkami na odbudowę i dotacjami celowymi.  PBG potrzeba takiej kroplówki.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PBG 0,00% 0,06 2021-07-21 11:40:48
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.