Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,94 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Również KNF stoi za p. Małeckim? - spółka niepubliczna? BZDURY !

Zgłoś do moderatora
Nawiązując do artykułu w Pulsie Biznesu ( https://www.pb.pl/uknf-czesciowo-objasnia-sytuacje-petrolinvestu-1134163 ) nie mam wglądu do całości, ale rzuciło mi się główne zdanie ze strony KNF, że Petrolinvest nie jest spółką publiczną.
Właściwie to tak sformułowali: "Jest spółką niepubliczną o charakterze spółki publicznej".

Otóż moi państwo, od razu widać jak KNF jest wrogo jest nastawiony a opinie wydawane w złej wierze, być może w sukurs PGNIG i CBA po próbie przejęcia władzy w Petrolinvest SA.
Jak ktoś się wgłębi jakie warunki spółka musi spełniać żeby być spółką publiczną, to Petrolinvest spełnia wszystkie. Niestety przy tym nie wypełnia obowiązku informacji o spółce co podlega karze grzywny lub wypadnięciu z giełdy, ale nie jest warunkiem sine qua non do bycia spółką publiczną. Innymi słowy Petrolinvest spełnia w całości prawne warunki jako spółka publiczna, nie wypełnia obowiązków czyli faktycznie (ale nie prawnie) pokazuje się spółka niepubliczna. UWAGA - ale nie przekształciła się.

Zakładając dobrą wolę KNF oni może by i bardzo chceli żeby spółki publiczne wypełniały obowiązek informacji więc uważają to za niezwykle istotne i dobrze, ale w ferworze przegięli pałę (albo nie w ferworze, a specjalnie), bo według mnie NAJWYŻEJ mogli to sformułować to tak:
Petrolinvest SA "jest spółką publiczną o charakterze spółki niepublicznej"

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PETROLINV 46,97% 1,94 2017-06-28 17:04:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.