Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,55 zł , zmiana od tamtej pory: -84,18%

Rosną przychody Grupy AWBUD w I kwartale 2016 r.

Zgłoś do moderatora
Dzień Dobry,
 
Grupa AWBUD opublikowała raport okresowy za Q1 2016. Grupa AWBUD wypracowała 62 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w Q1 2016 r., co oznacza wzrost na poziomie 23% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej (EBIT) w Q1 2016 r. wyniósł 883 tys. zł, skonsolidowana EBITDA – 1,4 mln zł, a skonsolidowany zysk netto – 729 tys. zł. Spółka kontynuuje rozwój w oparciu o specjalizację w obszarach rewitalizacji, budownictwa ekologicznego oraz energetycznego.
 
Grupa AWBUD w I kwartale 2016 r. – kluczowe wydarzenia:
  • Kontynuowanie realizacji dużych kontraktów w ramach generalnego wykonawstwa, do których zaliczyć można m.in. budowę zakładu produkcyjnego Eberspaecher w Godzikowicach (wartość kontraktu to 26,5 mln zł) oraz wykonanie Zakładu Separacji Popiołów na terenie EC Siekierki (wartość kontraktu 39,0 mln zł)
  • Umowa z ZGH Bolesław o wartości niemal 18,0 mln zł związana z pracami budowlanymi dla Zakładu Przerobu Odpadów Poflotacyjnych w ramach generalnego wykonawstwa
  • Umowa na przebudowę parkingu IKEA dla Balzola Polska o wartości niemal 6,9 mln zł
  • Umowa na realizację prac budowlanych dla CMC Poland o wartości ponad 6,3 mln zł
  • Andrzej Wuczyński, założyciel spółki AWBUD, zasiada w Radzie Nadzorczej – wcześniej pełnił funkcję członka zarządu AWBUD S.A.

Grupa AWBUD – w wyniku polepszającego się portfela zamówień – ustabilizowała poziom marży brutto ze sprzedaży. W I kwartale 2016 r. wyniosła ona 6,9% i była wyższa w porównaniu do marży osiągniętej przez spółkę w całym 2015 r. (6,5%).

Szczegóły w raporcie okresowym – zapraszamy do lektury na: http://gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/news/info/813610,awbud-sa-raport-okresowy-kwartalny-skonsolidowany-1-2016-qsr;jsessionid=HZUBV+PlrJa9dZeQaAP86y9V.undefined

Pozdrawiamy,
Zespół Relacji Inwestorskich
AWBUD S.A.
  • Rosną przychody Grupy AWBUD w I kwartale 2016 r. Autor: awbud

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD -4,00% 0,72 2020-03-27 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.