Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,00 zł , zmiana od tamtej pory: 34,21%

Roczny przychód 20 mln ZYGA prąd sprzedał sobie - inwestycja na kredyt !

Zgłoś do moderatora
Warto wspomnieć że całą produkcję energii z najbliższych 15 lat z wspominanej w dzisiejszej informacji "elektrowni fotowoltaicznej ZEPAK 70 MW BRUDZEW" Pan Solorz sprzedał sam sobie w uproszczeniu bo do Polkomtel Sp. z o.o.o którego też jest właścicielem .O tym emitent informował we wcześniejszym ESPI link ponizej

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ZESPOL-ELEKTROWNI-PATNOW-ADAMOW-KONIN-S-A-Zawarcie-umowy-sprzedazy-energii-PPA-8073380.html
cytat z tego linku tj raportu ESPI 8/21
Szacowany wolumen produkcji Farmy w pierwszym roku działalności wyniesie około 68 tys MWh.Wyprodukowana energia będzie sprzedawana po stałej cenie, indeksowanej począwszy od 2023 roku o roczny wskaźnik inflacji. Łączna szacowana suma przychodów ze sprzedaży energii w skali 15 lat wyniesie około 300 mln zł.
Mając ten cytat z r ZEPAK możecie obliczyć sobie cenę sprzedaży energii .Czy cena sprzedaży jest korzystna dla spółki ZEPAK Czy na rynku giełdowym nie można było sprzedać tej energii po wyższej cenie ? To już każdy indywidualnie może sobie ocenić.
Czyli roczny przychód to 20 mln z tej farmy .
Teraz pytanie jakie będą koszty do tego przychodu i ile zostanie zysku ?Pamiętajmy że inwestycja powstała na kredyt o czym informowali w ESPI -link
https://www.bankier.pl/wiadomosc/ZESPOL-ELEKTROWNI-PATNOW-ADAMOW-KONIN-S-A-Zawarcie-umowy-kredytowej-na-finansowanie-projektu-budowy-farmy-fotowoltaicznej-o-mocy-zainstalowanej-70MWp-w-Brudzewie-8073388.html

Sam prezes ZEPAKa twierdzi że IRR dla projektów PV OZE ZEPAKa to mniej niż 10%

Teraz cytaz z https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=10628689&strona=1

Aby przedstawić REALNĄ wartość tej "elektrowni ZEPAK 70 MW BRUDZEW" proszę zapoznać się z danymi zużycia energii elektrycznej przez Raport Miasta Konin (str.51) ...za 2011r..!!
https://bip.konin.eu/bipredaktor/uchwaly_VI/uchwala_nr_544_19_1365059195.pdf

-choć dane stare zużycie na pewno wzrosło ale dla zobrazowania wystarczą nawet stare dane

Poniżej przedstawiono dane odnośnie zużycia energii elektrycznej przez największe podmioty gospodarcze funkcjonujące na terenie Miasta Konina (za 2010r).
 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie Zużycie energii elektrycznej w 2011 r. wyniosło 3 010,7 MWh (Lewy Brzeg – 932,3 MWh, Prawy Brzeg – 2 078,4 MWh)
 Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. Zużycie energii elektrycznej we wszystkich obiektach spółki wyniosło za 2011 r. 313.775 kWh.
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Zużycie energii elektrycznej za 2011 rok wyniosło 160,49 MWh.

Sam MZK w Koninie zużywał ponad dwukrotnie więcej en.elektr. i to w 2011 r niż wyprodukuje ta ..."elektrownia fotowoltaiczna ZEPAK 70 MW BRUDZEW" Nie zapominajmy także, że co roku jej moc spada o 5%..Oczywiście nie od razu Kraków zbudowano ale tak to wygląda.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ZEPAK 1,59% 25,50 2022-07-07 09:14:44