Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  76,80 zł , zmiana od tamtej pory: -8,98%

Rockbridge trafił kolejne wezwanie

Zgłoś do moderatora

26.02.2020, Warszawa (PAP) - MZN Property zawarł umowę inwestycyjną z Ringier Axel Springer Media AG (RASM), na podstawie której RASM zobowiązał się do ogłoszenia wezwania do sprzedaży 100 proc. akcji spółki po 1,97 zł za papier - podało MZN Property w komunikacie.Rozliczenie wezwania będzie uzależnione od złożenia w wezwaniu zapisów na sprzedaż akcji emitenta reprezentujących co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym oraz uzyskania bezwarunkowej zgody prezesa UOKiK na realizację transakcji."Emitent został poinformowany, że RASM uzyskał od niektórych akcjonariuszy emitenta nieodwołalne zobowiązania, na mocy których akcjonariusze ci zobowiązali się do złożenia zapisów na sprzedaż w wezwaniu akcji reprezentujących łącznie 64,33 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu emitenta" - napisano w komunikacie.Jak podano w komunikacie, skuteczność umowy inwestycyjnej, w tym zobowiązanie RASM do ogłoszenia wezwania, było uzależnione m.in. od zawarcia z udziałowcami spółki Gratka, która jest właścicielem portalu gratka. pl, umowy dotyczącej nabycia przez RASM 100 proc. udziałów Gratka. Ten warunek został spełniony 26 lutego 2020 r.Zgodnie z umową inwestycyjną strony uzgodniły, że tak szybko, jak to możliwe po rozliczeniu wezwania, strony podejmą działania zmierzające do przeprowadzenia konsolidacji operacyjnej i prawnej Gratki oraz grupy kapitałowej MZN Property.Umowa inwestycyjna przewiduje również możliwość przeprowadzenia przymusowego wykupu akcjonariuszy i podjęcia działań mających na celu zniesienie dematerializacji akcji.We wtorek na zamknięciu kurs MZN Property wynosił 0,97 zł. (PAP Biznes)

https://stooq.com/q/h/?s=mzn

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BLOOBER 12,02% 69,90 2020-04-01 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.