Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,04 zł , zmiana od tamtej pory: -79,07%

rezygnacja Kuwejtu a 6 lat w kraju arabskim

Zgłoś do moderatora
Gdy pojawiła sie informacja o fundzie z Kuwejtu, to z rozbawieniem odpowiedziałem, że kto jak kto ale fund z Kuwejtu na pewno sie nie zaangażuje - wynikało to z moich doświadczeń tak ze spółkami Zastalu jak i 6 lat życia w kraju arabskim (choć w poprzednim 1000 leciu)
Opisałem też wam z jakich to powodów będzie - co fundusz sprawdzi i na tej podstawie nie da sie przekonać, do zaproponowanej formy zabezpieczeń.
niestety są olbrzymie różnice kulturowe w swiecie finansów w kolejnej Rzeczpospolitej i świecie arabskim.

Cóż mamy potwierdzenie.

Inna moja teza: bez sprzedaży ZG Zastal i jego - zdaniem wesołków z tego forum - największy holding na świecie (bo tyle ma spółek - wystarczy prospekt Orlenu przeczytać by się z tego dodatkowo pośmiać - chyba, że Orlen ma już wymiar wszechświatowy) - nie ma szans na wejście na ten rynek.

W teorii Zastal miał pozyskać pożyczki na rozwój farm i pewnie pod gwarancje - a tu nie ma na to szans.

No to skąd mądrale typu ceglany MAX Zastal weżmie pieniądze na cokolwiek - w sensie inwestycyjnym?
Przy aktywnej działalności i zwalczaniu wierzycieli nie ma szans na kredyt, obligacje .......
A resztę sobie dośpiewajcie

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PGFGROUP 2,40% 0,43 2022-12-09 14:37:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.