Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,00 zł , zmiana od tamtej pory: 3,11%

Rekordowy rok Alumetalu oznacza wysoką dywidendę - relacja z konferencji

Zgłoś do moderatora
Omówienie sytuacji finansowej i biznesowej Grupy Alumetal po roku 2018 oraz perspektyw na kolejne okresy

Blisko 198 tys. ton (+12% rdr) stopów wyprodukowała w 2018 roku Grupa Alumetal, jeden z wiodących wytwórców wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych w Europie. Rekordowy okazał się również wynik EBITDA (121,4 mln PLN, +25% rdr), a znormalizowany zysk netto był drugim najwyższym rezultatem w historii firmy (90,4 mln PLN, +34% rdr).

- Zrealizowaliśmy zapisy programu motywacyjnego w zakresie progów wynikowych dla roku 2018, niezrealizowany pozostał punkt o zachowaniu kursu akcji. Z wypracowanych wyników jesteśmy zadowoleni tym bardziej, że druga połowa roku była dla branży automotive trudna z powodu nowych norm WLTP – podkreślił Marek Kacprowicz, Prezes Zarządu Alumetal S.A.

Pełna relacja z konferencji + rozmowa wideo z Zarządem:
http://pandl.pl/aktualnosc/items/alumetal-sa-wideo-7391.html 
  • Rekordowy rok Alumetalu oznacza wysoką dywidendę - relacja z konferencji Autor: credos

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALUMETAL -0,64% 46,40 2019-04-18 16:01:48
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.