Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,08 zł , zmiana od tamtej pory: 26,55%

Rekomendacja KUPUJ Wartość godziwa podwyższona do 8,25

Zgłoś do moderatora
Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 22 lipca, podnieśli wartość godziwą akcji spółki Capital Park do 8,25 zł z 6,89 zł. Rekomendacja została podtrzymana na poziomie "kupuj".

"Mając na uwadze sprzedaż udziałów Dakota Investments, właściciela projektu Eurocentrum Office Complex (wartość transakcji powyżej BV), a także realizację oraz komercjalizację inwestycji Fabryka Norblina, podwyższamy wartość godziwą z 6,89 zł do 8,25 zł na akcję oraz podtrzymujemy rekomendację KUPUJ" - podano w raporcie.

Analitycy uważają, że rozwój COVID-19 może negatywnie wpłynąć na poziom najmu oraz stopy kapitalizacji szczególnie w przypadku nieruchomości handlowych. Wskazują jednak, że osłabienie PLN względem EUR powinno w pewnym stopniu skompensować negatywne rewaluacje.

"Jako główny czynnik wzrostu w najbliższych miesiącach wskazujemy na realizację projektu Fabryka Norblina (w tym zwiększanie poziomu najmu) oraz potencjalną sprzedaż nieruchomości" - podano w raporcie.

Pierwsze rozpowszechnianie raportu, którego autorem jest Marek Szymański nastąpiło 22 lipca, o godzinie 7:30.

Rekomendacja została opracowana przez Ipopema Securities na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ipopema-Securities-podniosla-wartosc-godziwa-akcji-Capital-Park-do-8-25-zl-7929650.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
CPGROUP -1,54% 8,96 2021-09-27 16:43:55