Forum Giełda +Dodaj wątek

Rekomendacja kupna z dnia 12.11.2010 r. od DM PKO BP !!!!

Zgłoś do moderatora
Netmedia: DM PKO BP nadal rekomenduje "kupuj"
Analitycy DM PKO BP nadal zalecają „kupuj” akcje spółki Netmedia. Cena docelowa została podniesiona do 9,95 zł z 9,6 zł.

Raport został sporządzony gdy na warszawskiej giełdzie za akcje NETMEDIA inwestorzy płacili 8,16 zł. W piątek na zamknięcie sesji akcje spółki rynek wycenił na 8,68 zł.

Analitycy DM PKO BP uważają, że III kwartał 2010 r. będzie dla spółki bardzo udany.

„Po umiarkowanie dobrym II kwartale, na który negatywnie wpłynęła tragedia w Smoleńsku, powodzie w Polsce czy wybuch islandzkiego wulkanu, w III kwartale rynek turystyczny odbił, pozwalając wypracować spółce 1,17 mln zł zysku operacyjnego, dodatkowo powiększonego o szacowane przez nas 2-3 mln zł pozostałych przychodów operacyjnych m.in. z aktualizacji wartości aktywów wniesionych aportem do nowopowstałej spółki zależnej NSoft. Na ostateczny wynik pozytywny wpływ będę miały również zyski spółek zależnych, które szacujemy na niecałe 0,5 mln zł, co pozwoli Netmedia ostatecznie wygenerować około 3,3 mln zł zysku netto” – napisano w części dotyczącej oceny kondycji finansowej spółki.

„Pomimo ostatniej zwyżki, kurs Netmedia wciąż posiada duży potencjał wzrostowy. Biorąc pod uwagę doskonałe wyniki spółki za ostatnie lata oraz nasze prognozy zarówno na III kw. 2010 r. jak i kolejne lata, uważamy że akcje Netmedia nadal są niedowartościowane. Na podstawie wyceny DCF wyznaczyliśmy cenę jednej akcji na 12,33 zł, a na podstawie wyceny porównawczej na 8,63 zł. Biorąc powyższe pod uwagę, ustalamy cenę docelową kursu na 9,95 zł, podtrzymując rekomendacje KUPUJ” – napisano w uzasadnieniu rekomendacji.

Artykuły z: forsal.pl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NETMEDIA -0,82% 12,10 2019-03-27 15:36:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.