Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,45 zł , zmiana od tamtej pory: -94,11%

REKOMENDACJA East Value Research wycenia akcje BTC Studios na 19,5 zł

Zgłoś do moderatora
East Value Research wycenia akcje BTC Studios na 19,5 zł

Analitycy East Value Research, w raporcie z 4 sierpnia, wycenili akcje BTC Studios (dawniej Blockchain Lab) na 19,5 zł.

Raport został wydany przy cenie 5,5 zł za akcję.

"Korzystając z 5-letniej umowy licencyjnej na wyłączność z wiodącą międzynarodową firmą produkującą i dystrybuującą animowane seriale telewizyjne dla dzieci i rodzin, Cyber Group Studios, BTC planuje wydać mocny zestaw gier" - napisano w raporcie.

Łącznie, jak podano w raporcie, spółka planuje wydać 19 tytułów, z czego cztery mają trafić do sprzedaży jesienią, a kolejne trzy jesienią. Wydanie pozostałych dwunastu gier ma nastąpić w latach 2021-2024.

Zdaniem autora raportu, Adriana Kowollika, korzystne dla spółki będzie pozyskanie w ciągu kilku rund finansowania (od drugiego półrocza 2019 roku) istotnych akcjonariuszy m.in. Andrzeja Klesyka (byłego prezesa PZU) oraz Petera Törnquista (były partner CVC Capital i Bain&Company).

Kowollik pozytywnie ocenił również fakt, że w 2020 roku BTC zawarło strategiczne partnerstwo (zakładające m.in. miejsce w radzie nadzorczej) z firmą IDG Consulting, zajmującą się inwestycjami i doradztwem w zakresie gier.

Analityk szacuje, że przychody BTC Studios w 2020 roku wyniosą 6,05 mln zł, a strata netto sięgnie 0,7 mln zł. W 2021 roku prognozuje wzrost przychodów do 34,6 mln zł oraz 3,4 mln zł zysku netto, a rok później wynik ma wzrosnąć do 9,5 mln zł przy 58,7 mln zł przychodów.

Według analityka, spółka będzie w stanie zacząć wypłacać dywidendę w 2021 roku.

BTC Studios jest producentem gier na urządzenia mobilne, konsole oraz PC.

Pierwsze rozpowszechnienie raportu, którego autorem jest Adrian Kowollik, nastąpiło 4 sierpnia, o godzinie 9.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji East Value Research. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BTCSTUDIO -1,55% 0,38 2024-02-22 09:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.