Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,40 zł , zmiana od tamtej pory: 602,38%

Realna wycena 20 gr

Zgłoś do moderatora
Podsumujmy rok, Zastal niby ma sie rozwiajać, ale fakty są porażające. Zalewski stworzył sobie wehikuł między spółkami, perpetum mobile, tyle, że bajkowy świat właśnie pryska jak bańka mydlana. Wszystkie walą na łeb na szyje. To w końcu musiało nadejść, bo ile można czarować rynek, tu trzeba produkować, a nie bawić się w iluzjoniste. Jak się nie ma środków i pomysłów, to bazarowymi sztuczkami daleko się nie zajedzie.

http://www.parkiet.com/galeria/25,1,1175101.html
Wydawało się, że jedna iluzja wystarczy, ale to był tylko początek.

Słodkie pierdzenie, że Zastal ma się rozwijać, wracanie do produkcji wagonów etc. Popatrzmy na fakty, które nie pozostawiają złudzeń. Gdyby cokowiek było na rzeczy już dawno Zastal pozyskałby środki, wypełniłby hale sprzętem i ludżmi i ostro szedł do przodu. Tymczasem tutaj się tylko gada. Dlaczego Zastal nie sfinansuje wlasnych potrzeb i inwestycji z kredytów? Odpowiedź jest prosta. Dlatego, że zamiast np. kredytu hipotecznego na sprzęt to inne spółki Zalewskiego zastawiają się w bankach na majątku Zastalu. Doszło nawet do jakiejś totalnie skandalicznej sytuacji, że firma Ciasteczka z Krakowa zastawia się w bankach pod majątkiem Zastalu. Kto jest za to odpowiedzialny? Jak ktoś może racjonalnie wytłumaczyć takie dojenie spółki?

Jedziemy dalej, PTI wydrukowało sobie 10 mln akcji, nota bene za darmo, bo pieniądze przez Mostostal wrociły do PTI. Czy drukowanie się skończyło? Nic z tych rzeczy, teraz wydrukowali kolejne 3 miliony akcji, pod pretekstem potrzeb inwestycyjnych. Dlaczego Zastal nie odwołał emisji i nie sfinansował tego co rzekomo potrzebuje ze środków za sprzedaż nieruchomości w Nowej Soli? 12 milionów złotych? Wyzbywać się majatku to żadna sztuka. Drukować akcje w nieskończość tym bardziej.

Doszło już do takiej patologii przy tworzeniu tego iluzorycznego świata, że nawet mimo samowystarczalności Zastalu, który sukcesywnie jest rozkładany na łopatki, nagle w ramach tej śmiesznej stajni Zalewskiego idzie ściema, że lecący na pysk Demolen nie związany w żaden sposób z Zastalem ma robić emisje na 15 mln euro, żeby doinwestować spółkę i pomoc jej powrócić do produkcji wagonów!!! Kto w ogóle nie wstydzi się wymyślać tych bzdur? Oni są już tak zdesperowani, że nie wiedzą czego się chwycić.

Podsumowując, zważywszy, że cały wehikuł Zalewskiego trzeszczy w fundamentach, sukcesywnie stragan się kurczy, a nie rozwija. Inwestycja Mostostalu w Rudzie Sląskiej zastawiona pod majątek Zastalu jest w stanie upadłości, spółka praktycznie marginalnie produkuje cokolwiek. O niczym nie informuje, przemilcza kolejne hipoteki. W sumie pozastawiana jest w bankach na 120 mln plus wlasne zadłużenie. Realna wycena tej wydmuszki to śmieciowe grosze. Ma to jeszcze z czego spadać i to grubo.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ZASTAL -5,60% 59,00 2021-01-26 17:02:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.