Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,00 zł , zmiana od tamtej pory: -28,89%

Re: zysk netto 1.6 mln za czwarty kwartał

Zgłoś do moderatora
Wg mnie - Zarząd jest bardzo uczciwy, nie podgrzewa atmosfery wokół spółki i tyle.
Bo jaki udział pandemia miała w sprzedaży? No miała, ale jaki? Nikt nie jest w stanie tego ocenić.
Czy ludzie w większym stopniu będą zwracać co jedzą - będą?
Czy Ci co jedli EKO nagle przesiądą się na karmę dla psów? No nie przesiądą?
Będą zarażać swoim stylem życia i jedzenia innych.
Czy wy mając akcje Bio Planet - kupujecie jedzenie EKO? Nie wiem tego.
Ale czy warto - no myślę warto, by sobie wyrobić opinię o produktach ich jakości, jaki mają smak, czy różni się to jedzenie od tego z chemią.

Czy spółka jest wydmuszką? No nie jest, ledwo 128 mln kapitalizacji i P/E - 22,7 na dziś. Czy ma przyszłość? No wielką, bo ten rynek będzie tylko rósł, a jego udział w rynku żywności będzie tylko się zwiększał.

Czy mamy tu fundusze? No nie mamy, a czy będą - no będą z pewnością ale muszą sobie zebrać coś z rynku.

W końcu fundusze nie są głupie i dobrze wiedzą że:

"Segment żywności ekologicznej w Polsce rośnie w bardzo szybkim tempie. Na tle zachodnich rynków eko pozostaje jednak nadal małym segmentem, za to z wielkim potencjałem. Statystycznie Polak na ekożywność wydaje średnio 7 euro rocznie, gdy średnia europejska wynosi 44 euro, globalna zaś to 11 euro. Mieszkańcy Szwajcarii rocznie na ten cel przeznaczają 288 euro, Danii 278 euro, Szwecji 237 euro, Niemiec 100 euro. Wartość naszego rynku ekożywności sięga 1,1 mld zł. W Niemczech szacowana jest na 10 mld euro – ponad 40 razy więcej!"

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOPLANET 3,23% 32,00 2021-10-15 13:03:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.