Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,60 zł , zmiana od tamtej pory: -31,33%

Re: zysk netto 1.6 mln za czwarty kwartał

Zgłoś do moderatora
nie uważam czytelników forum za ignorantów, ja też widzę wzrosty i rozwój tej Spółki, sam też nie sprzedaję pakietu, ale tu wymieniamy opinie i komentarze na temat Spółek, pojawił się raport i każdy go czyta i interpretuje według swojej wiedzy o rynku i sytuacji.
Bio Planet to firma handlowa - dlatego warto wczytywać się w komunikaty Zarządu, w których czytamy że sprzedaż jest przez sam Zarząd postrzegana jako efektem pandemii, proszę się zapoznać, choć na cyferki i wzrosty parzy się lepiej niż na szacowanie ryzyka potencjalnych spadków :)

w raporcie za IV Q Zarząd podaje: "CZYNNIKI I ZDARZENIA MAJĄCE WPŁYW NA WYNIKI OSIĄGNIĘTE W IV KWARTALE 2020 R. ..... Trudny do precyzyjnego oszacowania częściowy wzrost sprzedaży w 2020 roku wynikał z zamknięcia przez wiele miesięcy stołówek szkolnych, gastronomii, branży weselnej oraz eventowej. Spółka zaopatruje przede wszystkim sklepy detaliczne, w których w związku z licznymi ograniczeniami covid-owymi zaopatrywała się w 2020 roku ludność Polski. Nie wiemy w jakim tempie żywienie zbiorowe będzie „odmrażane” w 2021 roku oraz jak to „ odmrażanie” wpłynie na wyniki sprzedażowe Spółki."

w raporcie za III Q Zarząd podaje " CZYNNIKI I ZDARZENIA MAJĄCE WPŁYW NA WYNIKI OSIĄGNIĘTE W III KWARTALE 2020 R. .......Częściowo wzrost sprzedaży wynikał ze zwiększonej sprzedaży w sklepach detalicznych i internetowych w związku z epidemią Covid-19. Zarząd Spółki nie wie jak długotrwałe utrzymywanie się epidemii wpłynie na sytuację gospodarczą Polski i czy w średnim horyzoncie czasowym nie wystąpi przejściowe zmniejszenie popytu na żywność ekologiczną."
co rozumiem, że jednak pandemia przyczyniała się do tak dobrych wyników Spółki - tu nie ma nic z ignoranta

w raporcie za II Q też Zarząd podaje "CZYNNIKI I ZDARZENIA MAJĄCE WPŁYW NA WYNIKI OSIĄGNIĘTE W II KWARTALE 2020 R. ...... Częściowo wzrost sprzedaży wynikał ze zwiększonej sprzedaży w sklepach detalicznych i internetowych w związku z epidemią Covid-19. Zarząd Spółki nie wie jak długotrwałe utrzymywanie się epidemii wpłynie na sytuację gospodarczą Polski i czy w średnim horyzoncie czasowym nie wystąpi przejściowe zmniejszenie popytu na żywność ekologiczną. "

w raporcie za I Q mamy to samo "CZYNNIKI I ZDARZENIA MAJĄCE WPŁYW NA WYNIKI OSIĄGNIĘTE W I KWARTALE 2020 R. .................... Częściowo wzrost sprzedaży wynikał ze zwiększonej sprzedaży w sklepach detalicznych i internetowych w związku z epidemią Covid-19. Zarząd Spółki nie wie jak długotrwałe utrzymywanie się epidemii wpłynie na sytuację gospodarczą Polski i czy w średnim horyzoncie czasowym nie wystąpi przejściowe zmniejszenie popytu na żywność ekologiczną."

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOPLANET 3,23% 32,00 2021-10-15 13:03:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.