Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,00 zł , zmiana od tamtej pory: -32,17%

Re: zysk netto 1.6 mln za czwarty kwartał

Trzeba być strasznym ignorantem, żeby uważać, że wyniki są efektem pandemii. Już w całym roku 2019 i pod koniec 18 było widać dynamiczny wzrost sprzedaży, a dziś to kontynuujemy w każdym miesiącu bijemy miesiąc r/r jeżeli chodzi o sprzedaż. Na dowód styczeń 16% wzrostu sprzedaży r/r. Ludzie są coraz bardziej świadomi co jedzą tego nie trzeba tłumaczyć każdy to widzi i to będzie postępowało, a wyniki to potwierdzają. Społeczeństwo się bogaci a nie biednieje co pokazują zgromadzone oszczędności w 2020 roku. Więc pieniędzy na zdrowie nie zabraknie. Spółka bioplanet przypomina mi i porównałbym ją do Neuca SA (dystrybutor leków, jestem jej starym akcjonariuszem). Proszę sobie poczytać jak Pan Michał Herba zaczynał swoją działalność w trudnych warunkach, a w jakim punkcie spółka jest dziś. W 2011 można było kupić Neuca za właśnie około 50 zł dziś mamy 750. Spółka stale się rozwija i otwiera nowe magazyny do dystrybucji leków tworzy również nowe biznesy jak np. telemedycyna z grupy Neuca notowana na newconnect. I w tym punkcie gdzie Neuca była w 2011 według mnie jest teraz Bioplanet. Właśnie otworzyła się pierwsza część rozbudowanego centrum logistyczno-magazynowego. Firma poczyniła taką inwestycje nie po to żeby stracić, a po to aby generować większe przychody za czym idzie większy zysk. W II kwartale pełne uruchomienie. Co dalej? Magazyn w innej części polski? Możliwości jest cała gama i nie chcę tutaj wróżyć z fusów.

Celem na 2021 rok jest pobicie wyniku netto za rok 2020. Osobiście chciałbym zobaczyć zysk rzędu 7 mln za 2021 rok. Jeżeli to się nie stanie wtedy dopiero zastanowię się nad sprzedażą mojego pakietu. Nie sprzedaje się spółek które wygenerowały 300$ zysku r/r. Obserwator chyba musiał sprzedać papier po 33 zł i w ten sposób dorobiliśmy się naszego pierwszego trola spadkowego. Pozdrowienia dla cierpliwych.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOPLANET -3,70% 31,20 2021-10-27 16:31:59
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.