Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,80 zł , zmiana od tamtej pory: 1,77%

Re: Zwycięstwo Korea Hydro & Nuclear Power w USA

Zgłoś do moderatora
jak czytam w info to Korea bedzie teraz mogła exportowac technologie do :
"Do krajów, z których Korea realizuje obecnie eksport elektrowni jądrowych, zaliczają się Polska i Czechy. W październiku ubiegłego roku KHNP podpisał list intencyjny (LOI) w sprawie współpracy z polskim prywatnym przedsiębiorstwem energetycznym ZEPAK i PGE, polskim państwowym przedsiębiorstwem energetycznym, przy projekcie budowy do czterech bloków APR1400 w Fontenoux regionu Polski. Perspektywy zdobycia zamówień rysują się także przed czeskim projektem elektrowni jądrowej Dukovany. W przetargu wzięły udział trzy firmy, w tym Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), firmy amerykańskie i francuskie, a wybór preferowanego oferenta zostanie wyłoniony w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) rozpoczęły niedawno rozmowy na temat współpracy biznesowej z Korea Electric Power Corporation i Korea Hydro & Nuclear Power w zakresie bloków Barakah 5 i 6. Korea zdobyła zamówienie na bloki od 1 do 4 elektrowni jądrowej Barakah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 2009 roku. Blok 3 został ukończony, a komercyjne oddanie bloku 4 planowane jest na przyszły rok. Turkiye otrzymało od KEPCO wstępną propozycję dotyczącą projektu elektrowni jądrowej w regionie Sinop, a Wielka Brytania omawia współpracę z KEPCO w zakresie projektu elektrowni jądrowej."

kciuk w góre

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ZEPAK 0,95% 20,15 2024-02-23 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.