Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,64 zł , zmiana od tamtej pory: 4,97%

Re: znawco ty sie tak bawisz na fixach?

Zgłoś do moderatora
Moim zdaniem jest trochę racji w tym co pisze "Znawca" jednak jeżeli miałoby być dokładnie tak jak on pisze - to już dawno można byłoby zbankrutować - przejmując co bardziej łakome spółki-córki w taki czy inny sposób. Po co byłoby pokazywać zyski za kolejne 3 kwartały z rzędu? Popatrzcie ile długu zostało spłaconego. Bez sensu. Tym bardziej że niedawno było info że ludzie z najbliższego otoczenia Zarządu - zakupili akcje po cenie powyżej 1 PLN. Jeżeli iść tym tokiem rozumowania to już prędzej spodziewałbym się jakiegoś groszowego wezwania a następnie przymusowego wykupu. Sama marka ENERGOINSTAL jest znana w przemyśle. Oczywiście był problem z Zofiówką. Złe echo. Prawda. Jednak też jest to dość duża firma która ma bogatą historie (czego nie można powiedzieć o W.A.M.). Stąd uważam, że akurat przytoczona argumentacja nie jest w pełni trafna - aczkolwiek taki ruch może stanowić jakąś "poduszkę bezpieczeństwa" dla głównego akcjonariusza - gdyby sytuacja podobna do Zofiówki miałaby się powtórzyć.
Co do przyszłości - myślę że tutaj są perspektywy na kolejne ciekawe prace.
Jeżeli Rafako myśli o 30-40% rynku to ktoś musi zapewnić pozostałą lukę: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rafako-liczy-na-pozyskanie-30-40-proc-polskiego-rynku-modernizacji-blokow-energetycznych-200-7810553.html 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGOINS -0,59% 0,68 2022-07-06 15:23:36
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.