Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  59,18 zł , zmiana od tamtej pory: -29,52%

Re: Wyższe prognozy dla australijskiego węgla koksowego na 2023 r.

Zgłoś do moderatora
pójdziemy do nieba
Fitch Solutions podniósł prognozę ceny australijskiego węgla koksowego na 2023 r. z 300 do 350 dolarów za tonę (FOB Australian premium). Oczekuje jednak, że ceny spadną w kolejnych latach. Krótkoterminowe obawy wynikają ze zmniejszenia popytu ze strony Indii i Japonii. "Pomimo silniejszego wzrostu produkcji stali w Indiach, drugim co do wielkości importerze, import węgla koksowego z Australii pozostanie pod presją, ponieważ Indie zwiększają krajową produkcję węgla koksowego. W Japonii, największym importerze australijskiego węgla koksowego, wzrost produkcji stali będzie słabszy w 2023 r."

Cena australijskiego węgla koksowego jako bechmark jest istotna dla JSW, gdyż służy jako do rozliczeń z kontrahentami. W ostatnim czasie na rynku tego węgla obserwujemy znaczący rajd w górę.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW -0,69% 41,71 2023-06-07 11:15:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.