Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,40 zł , zmiana od tamtej pory: -22,40%

Re: Wyniki - Zysk na czysto za sam IIIQ wyniósł dokładnie 1,50 zł/akcję

Zgłoś do moderatora
Z wypowiedzi prezesa Famuru:

"Globalne zapotrzebowanie na energię w perspektywie długoterminowej będzie rosło. Cały czas dużą część stanowić będzie energetyka konwencjonalna, oparta na węglu. Wniosek jest taki, że w 2040 r. w globalnym miksie energetycznym procentowy udział energetyki konwencjonalnej spadnie, ale zapotrzebowanie wrośnie, więc produkcja węgla będzie się utrzymywać na podobnym poziomie" - wskazał prezes.

Dodatkowo pozytywnym trendem jest zmiana postrzegania węgla koksowego, który dziś traktowany jest jako surowiec chemiczny w procesie produkcji stali, co sprawia, że instytucje finansowe są bardziej skłonne do finansowania inwestycji w jego wydobycie.

"Kolejny trend pozytywny to zmiana podejścia firm produkujących węgiel, które poddane są presji i muszą walczyć o efektywność. W związku z tym oczekują od nas bardziej efektywnych rozwiązań" - powiedział Bendzera.

Zaznaczył też, że coraz większą rolę na rynku odgrywają obszary Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FASING -2,45% 11,95 2021-08-02 14:02:21
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.