Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,28 zł , zmiana od tamtej pory: -42,38%
Sprostowanie- spotkanie (korespondencyjne) z przedstawicielami FDA podobno się odbyło w maju 2020r. (chociaż nie bardzo wiadomo co z niego wynikło).
Podsumowując to Spółka albo:
  1. ma nieudolny Zarząd, który mając bardzo obiecujący kandydat na lek o skuteczności zdecydowanie przewyższającej leki dostępne na rynku we wskazaniach NASH i PAH nie potrafi go skutecznie skomercjalizować (jest wprawdzie dostępny suplement 1-MNA ale poziom jego sprzedaży w dobie pandemii nie wymaga komentarza). W takim przypadku Zarząd powinien zostać rozliczony i być może zastąpiony przez ludzi bardziej skutecznych. Tylko tu Przewodniczący RN Prof. Gębicki musiałby rozliczać własną rodzinę..
  2. kłamie o zainteresowaniu projektem podmiotów branżowych świadomie wyolbrzymiając potencjał cudownej cząstki (dziwnie wygląda w tym kontekście milczenie Spółki o efektach rozmów z Big Pharmą i zbyciu akcji przez przewodniczącego RN J. Gębickiego -jako osobę blisko związaną z osobą pełniącą obowiązki zarządcze).

Szukając plusów można chyba spróbować zaliczyć do nich obniżenie kosztów zarządu w Spółce (chociaż suma wydatków na wynagrodzenia i tak wzrosła rr), jak też wzrost wartości eksportu o pięknie wyglądające 619% (chociaż nominalnie to są wartości wciąż daleko niewystarczające do uzyskania rentowności). Jest też poprawa płynności czyli pożyczka z PFR 4,55mln- nisko oprocentowana co prawda, ale jednak trzeba ją będzie kiedyś zwrócić.
Ktoś widzi jeszcze jakieś pozytywy?
P.S. Pewnie dyżurny wuj tradycyjnie zasypie zaraz forum artykułami o covid19.. bo przecież kandydat na lek w infekcji SARS cov19- 1-MNA wkrótce rozpocznie badania kliniczne na ludziach faz I, II i III (o ile ktoś wyłoży na to kasę:-)) o czym z pewnością Spółka będzie rzetelnie i głośno nas informować;-)))
  • wyniki Autor: ~Stefan
  • Re: wyniki Autor: ~Sputnik
  • Re: wyniki Autor: ~Stefan
  • Re: wyniki Autor: ~Sputnik

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 3,17% 6,50 2022-05-18 09:24:34
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.