Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,18 zł , zmiana od tamtej pory: 1,19%

Re: Wycofanie akcji! Przejęcie!

Zgłoś do moderatora
Jak najbardziej jest możliwe.

Cóż cena jest powyżej wartości księgowej więc za wartości organizacyjne główny akcjonariusz coś zarobi. Ci co kupowali akcje, jeśli dobrze pamiętam serii B po promocyjnej cenie też na tym dobrze wyjdą.

Najgorszą sytuację mają ci co kupili po cenie emisyjnej po 27 zł i trzymali lub ci co kupowali na rynku gdyż kurs wahał się między 15 a 16 zł poniżej 14 rzadko.

Pani akcjonariuszka pewnie nie mogła się lepiej wycenić np. po 16 bo by nie doszło do transakcji ale taka cena byłaby satysfakcjonująca dla wielu.

Gdyby wezwanie się udało a odpowiedziałby jeden duży akcjonariusz a przejmujący nie chciałby dalej utrzymywać akcji na rynku to pewnie musiałby ogłosić drugie wezwanie. Jeśli by tak się stało oby kurs giełdowy i proponowana cena w wezwaniu były dużo wyższe, gdyż to by była końcówka. Np. przy cenie 20 zł i dywidendzie 1,2 zł inwestor nadal ma zwrot 6%.

Pewnie dużemu akcjonariuszowi przestał leżeć ten interes, chce sprzedać za Bóg zapłać, a pieniądze wydać na "wakacje".
Może się mylę i po prostu warunki funkcjonowania przedsiębiorstwa się skomplikowały.

Ale dlaczego 13,40 ? Nie lepiej po trochu było upłynniać po 15 na giełdzie ? Byłoby o 1 mln więcej.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TERESA 1,05% 15,36 2015-12-23 11:23:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.