Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  24,00 zł , zmiana od tamtej pory: 1,25%

Re: Wezwanie - PragmaGo

Zgłoś do moderatora
W ciągu 2 dni poszło 95 tys akcji po 24 zł przy FF 472 tys akcji.

Ktoś mocno kupuje po 24 zł

Sprzedając po 24,50 jest 2% zysku za dwa miesiące . Całkiem nieźle.
Jest zaś szansa, że cena w wezwaniu może być podniesiona co da ekstra zysk.

Jak widać kupo po 24 zł to jest dobry interes.

Jeśli zaś 24 zł skupuje ktoś gruby np 50 tys akcji to wtedy z taką pozycją można negocjować wyższą cenę dla siebie, czy bawić się blokowanie uchwał WZA (stać go na prawników). Jeśli ktoś ma 1 czy 2 tysiące akcji to jego siła przetargowa jest niewielka.

O czym należy pamiętać.
O terminie sprzedaży, sprzedając akcje w tym roku po 24 zł musimy zapłacić podatek do 30 kwietnia, zaś sprzedając akcje w styczniu zapłacimy rok później.
Teraz pewnie wiele osób wyskakuje po 24 zł przesiadając się na inne akcje. Czy dobrze zrobili okaże się za pół roku.

Jakby nie patrzeć spółka zostanie zdjęta z giełdy, pytanie czy po 24,50 czy może jednak po wyższej cenie.

Na miejscu funduszu poczekałbym na wyniki wezwania po 24,50 a potem podniósł cenę aby dokupić brakujące akcje do 95% i pod to grają kupujący po 24 zł.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PRAGMAFA 0,00% 24,30 2021-06-16 09:37:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.