Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  24,00 zł , zmiana od tamtej pory: 1,25%

Re: Wezwanie - PragmaGo

Zgłoś do moderatora
Tyllko ze nie ma takiego scenariusza jak emisja i sqeeze-out. Emisja akcji wymaga zgody walnego. Uchwała o emisji na pewno będzie zaskarżona przez mniejszościowych, wystarczy jedna akcja aby zaskarżyć.

Fundusz w wezwaniu napisał "straszak", aby ludzie odpowiedzieli i zapisali sie na wezwanie. Nie mogą jednak po tym jak kupowali akcje po 24.5zł, po miesiącu zrobić emisji po cenie 5 czy 10 zł - to nie są gangstrzerzy tylko fundusz private equity i nie opłaca im się zaoszczędzić 5m zł żeby później 3 lata spędzić w prokuraturze. A o 5m zł mówimy, co dla funduszu który zarządza 400m EUR (1.6 miliarda PLN) jest gra nie wartą świeczki.

Zobacz jak wygląda to wyliczenie:
Od zarządu/Pragma Inkaso kupują ok 82% akcji po 18.1zł, dokladnie akcji w rekach Pragma Inkaso jest 2,233,848, za które zaplacą łącznie 40.4m zł.
 
Do skupienia z rynku pozostaje 18%, dokladnie 518,332 akcji, przy czym muszą skupić łącznie minimum 13% zeby łącznie dojść do 95% i oglosić wykup przymusowy.
 
Teraz, płacąc za te 18% za akcje 24.5zł, średnia wychodzi im 19.3zł - wiec bardzo mało czego wszyscy są świadomi. Biorąc pod uwagę jak daleko im do 95% i jak niską mają średnią cenę, mają dużo miejsca do podnoszenia ceny.
 
Nawet teoretycznie odnosząc cenę do 40 zł za akcje, średnia i tak wychodzi im 22zł za akcje, wiec wciaż znacząco poniżej fair value.
 
Jest duzo miejsca do wzrostów, moim zdaniem, a niech każdy kto chce odpowiedzieć na wezwanie lub sprzedać na rynku niech tak zrobi, są chętni którzy chętnie kupią po 24zł :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PRAGMAFA 0,00% 24,30 2021-06-16 09:37:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.