Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  24,00 zł , zmiana od tamtej pory: 1,25%

Re: Wezwanie - PragmaGo

Zgłoś do moderatora
Kolego, kupując za 24 zł dziś robisz bardzo mądry ruch: w najgorszym wypadku po kosztach transakcyjnych sprzedasz w wezwaniu po 24.50 zarabiając po prowizjach ok 2% w 2 miesiące. Nie ma gorszego scenariusza, a na te 2% na lokacie poczekasz 3 lata a nie 2 miesiące.

A jest duża szansa ze będzie podniesienie ceny wezwania. Obecna pramia to 3% ponad średnią ostatnich 3 miesięcy, gdzie historycznie było to 10-30% (czyli odpowiednio na 27-31 zł za akcje.

https://home.kpmg/pl/pl/home/media/press-releases/2020/07/media-press-wyzsza-premia-za-przejecie-kontroli-oraz-wycofanie-spolki-z-gieldy.html

W przypadku niskich premii (jak na PragmaGo), średnia dodatkowa premia z ostatnich 10 lat to 19%, co tutaj dawałoby 28.6zł / akcje, wiec nie dziwie sie wysokim obrotom dzis :)

"W przypadku wezwań z podniesieniem ceny, pierwsza zaproponowana premia wynosiła średnio ok. 5%, ostatecznie jednak, aby osiągnąć sukces, inwestor musiał zapłacić łącznie prawie 19% premii – mówi Tomasz Regulski, dyrektor w dziale Deal Advisory w zespole wycen w KPMG w Polsce."

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PRAGMAFA 0,00% 24,30 2021-06-16 09:37:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.