Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Walka o kontrakt EC NOWA

Zgłoś do moderatora
Walka takze o budowe bloku w Elektrocieplowni Katowice-14 chetnych

14 podmiotów jest zainteresowanych budową nowego bloku gazowo-parowego 135 MW w Elektrociepłowni Katowice - poinformował portal wnp.pl rzecznik Tauron Wytwarzanie, Dariusz Wójcik.
Przetarg został ogłoszony 3 stycznia, a termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postepowaniu mijał 20 lutego. Wśród złożonych wniosków znajdują się zgłoszenia:


1. Construcao e Manutencao Electromecanica (Portugalia)

2. Abener Energia (Hiszpania)

3. Konsorcjum Mostostal Warszawa (lider), Daewoo International Corporation, Hyundai Engineering (oba Korea Południowa)

4. Konsorcjum Siemens (lider), Siemens Industrial Turbomachinery (Szwecja)

5. Konsorcjum MCE Berlin, Babcock Borsig Steinmuller, BHR Hochdruck-Rohrleitungsbau (Niemcy)

6. Kraftanlagen Munchen (Niemcy)

7. Rafako

8. Polimex-Mostostal

9. Konsorcjum Sener (lider), Sener Ingenieria Y Sistemas (Hiszpania)

10. Konsorcjum PBG (lider), PBG Energia, STC (Włochy)

11. Konsorcjum Control Process (lider), Initec Energia (Hiszpania)

12. Konsorcjum Energoinstal (lider), Mostostal Zabrze, Elektrobudowa

13. Konsorcjum SNC-Lavalin Polska (lider), SNC-Lavalin (Kanada), Zakłady Remontowe Energetyki Katowice

14. Konsorcjum Pol-Aqua (pełnomocnik), Dragados, Duro Felguera (oba Hiszpania)

Zamówienie obejmuje budowę kogeneracyjnego bloku gazowo-parowego o znamionowej mocy elektrycznej brutto ok. 135 MWe w pracy kondensacyjnej, z dwoma turbinami gazowymi oraz znamionowej mocy cieplnej nie mniejszej niż 90 MWt w pracy kogeneracyjnej wraz z urządzeniami pomocniczymi.

Inwestycja ma być realizowana w formule "pod klucz"; do zadań generalnego wykonawcy, poza budową, będzie także należało zaprojektowanie, dostawa, montaż, szkolenie personelu, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji bloku, a także świadczenie usług serwisowych w okresie odpowiedzialności za wady.

Tauron zakłada, że zamówienie zostanie zrealizowane maksymalnie w okresie 57 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia, na co będzie składał się ok. 33-miesięczny okres budowy bloku i ok. 24 miesięczny okres odpowiedzialności za wady oraz świadczenie usług serwisowych. Przy ocenie najkorzystniejszej oferty będą brane pod uwagę kryteria ceny (68 proc.) oraz wskaźniki techniczne (32 proc.).

Obecnie Elektrociepłownia Katowice posiada zainstalowaną moc elektryczną w wysokości 135,5 MWe, a osiągalna moc cieplna zakładu wynosi 459,4 MWt.

Tomasz Elżbieciak

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGOINS -2,27% 1,29 2017-10-20 17:00:00
2017-09-25
Aneks do umowy kredytu.
2017-09-07
Wyniki finansowe
2017-08-31
Aneks do umowy kredytu.
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl