Forum Jak ulokować pieniądze? +Dodaj wątek

Re: W co zainwestować 100 000 PLN

Zgłoś do moderatora
Polecam crowdfunding udziałowy - inwestowanie w spółki na wczesnym etapie rozwoju za pośrednictwem internetu. W zamian za wpłaty na kapitał obejmujesz udziały w nowej emisji w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Wtedy możliwość wejścia do spółki odbywa się przy najkorzystniejszej wycenie. Ważny jest aspekt zysków. Spółki oferujące innowacyjny produkt mogą wygenerować zyski na poziomie 30-50% w skali roku, natomiast stabilne przedsiębiorstwa ok. 20-30%. Bierze się to z dużego potencjału wzrostu, który mają spółki na etapie seed. 

Platformy crowdfundingowe to miejsca, gdzie spółki prowadzą kampanie. W ten sposób prezentują swój produkt. Potencjalni inwestorzy znajdą tam wszystko, czego potrzebują, by ocenić przedsięwzięcie i zdecydować o dofinansowaniu. W zasięgu ręki mają więc biznesplan, model finansowy, opis oraz umowę spółki, a także dane produktowe. Informacje są transparentne i przedstawione w przystępny sposób. Warto dodać, że sam proces inwestycyjny trwa nie dłużej niż 3 minuty.

Inwestowanie za pośrednictwem platform crowdfundingu udziałowego może być uzupełnieniem dotychczasowego portfela inwestycyjnego (obok obligacji, walut czy akcji). Wkrótce na www.findfunds.pl ruszą pierwsze kampanie firm oferujących innowacyjne rozwiązania. Możesz rozważyć czy warto je wesprzeć. Pozdrawiam.