Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  90,30 zł , zmiana od tamtej pory: 20,82%

Re: Unity - nowe ceny?

Zgłoś do moderatora
Unity zmieniło cennik. Cały internet o tym huczy.

Wprowadzają nową opłatę za wykorzystanie swojego silnika, uzależnioną od liczby instalacji. Do tej pory płaciło się tylko opłatę za roczną licencję, teraz dodatkowo od początku następnego roku nową opłatę naliczaną za instalacje.

Uderzy to głównie w producentów gier mobilnych.

Nowa opłata to od 0,20 USD do 0,02 USD od instalacji (w zależności od licencji, ilości ściągnięć).

TEN ma 6 mln instalacji miesięcznie, 72 mln rocznie. Oznacza to szacunkowy wpływ na roczny wynik w wysokości od 7-1X mln zł - trudno precyzyjnie ustalić, ale pewnie będą płacić od instalacji coś pomiędzy 0,2 USD do 0,02 USD.

Dużo gorzej mają inni producenci mobilni, choćby BBT, który żyje z bardzo wysokich poziomów instalacji (kilkanaście milionów miesięcznie).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TSGAMES 2,06% 109,10 2024-02-22 12:31:10
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.