Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  186,00 zł , zmiana od tamtej pory: 10,70%

Re: Typujemy zysk roczny

Obecnie mają za trzy kwartały z tego co pamiętam 68 mln netto! Premiera Wojny krwi mieści się całkowicie w IV kw. a nalezy zakładać, że będzie z tego zysk. Na GOG mogli sprzedać 1,5-2 mln kopii to razem z Chinami, konsolami i Steam (100K+ kopii) powinno być 2-2,5mln. Do tego fantastyczna passa GOG bo od premiery WK do końca roku nie hamowali praktycznie. Wyprzedaż goniła wyprzedaż. Do tego nalezy dodać Wiedźminy.
Ja daję przewidywanie z dość dużym rozrzutem 150-200mln i optymistycznie liczę na plus 200. 200-68mln=132mln To jest do zrobienia!
100mln zysku netto z WK to 13.30 dolarów netto na kopii przy 2 mln kopii przy dolarze 3.75zł do końca roku dolar nie spadł poniżej 3,75. Duża rentowność WK była w biznesplanie, brak pudełek, sprzedaż wyłącznie elektroniczna i głównie na swoim GOG. 26 miejsce na pierwszej stronie na koniec roku oceniam na 1,5 mln kopii. Warto dodać iż obecnie WK jest jedno miejsce za dodatkiem Krew i Wino, tj na 22 miejscu i ciągle dość dobrze się sprzedaje.
https://www.alexa.com/siteinfo/gog.com GOG od premiery WK również miał dobrą passę w tym świetną sprzedaż świąteczną z rekordem odwiedzin strony (choć to już chyba w nowym roku)
Wiedźmin nadal dobrze sie sprzedawał. W3 GOTY obniżono po raz pierwszy do 15 dolarów i o ile dobrze pamiętam gra przesunęła się o 3 miejsca na liście bestselerów. Jest 10 była chyba 13 (jesli ktoś to obserwuje to proszę mnie sprostować albo potwierdzić). Sam jestem ciekaw wyników. Dla mnie wynik poniżej 150 mln będzie rozczarowaniem, tym bardziej, że przecież już mamy 68 mln, oczekuję zysku netto na poziomie 70 mln od samej WK, poniżej tej kwoty zysk będzie rozczarowaniem.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDPROJEKT -0,19% 205,90 2019-05-21 11:10:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.