Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  58,06 zł , zmiana od tamtej pory: -42,51%

Re: Tylko większość banków wypłaca sowite dywidendy

Zgłoś do moderatora
Na giełdzie jestem od października 2020.
Kupiłem akcje PKO BP kiedy zobaczyłem, że ich kurs to 18 zł z hakiem (kupiłem po 18,85 zł)
bo w 2004 r. chciałem kupić, ale się nie udało - tuż przed nosem z placówce PKO akcje się skończyły. I tak minęło 16 lat.

Akcje Aliora nabyłem po 17,52 zł i sprzedałem po 62,2 zł, tak samo jak akcje Allegro (miałem po 75,91 zł !!!, aż dziw że udało się je sprzedać z zyskiem ale dopiero po uśrednieniu kiedy kurs zaczął rosnąć z 60 zł do 72 zł, kilka miesięcy wisiałem na haku).
Wtedy dopiero zacząłem interesować się wskaźnikami dotyczącymi spółek, wcześniej kupowałem ... bo kurs rósł i tyle wiedziałem.

Matko jedyna jak pomyśle sobie o tym balonie Allegro i 1000 szt akcji po 75,91 zł to aż mi się słabo robi (spółka nie warta nawet 10 zł, ale wtedy o tym nie wiedziałem, każdy kupował Allegro, bo wiecie Allegro lider e-handlu, eBay się wyłożył ble ble ble itd.).

I tak samo jest z balonem Alior - matko jedyna papier był ponad 60 zł i ja tego śmiecia tak długo trzymałem !!! owszem zarobiłem na tym, ale to nie jest warte nawet 40 zł !!!

Dlatego dzisiaj ostrzegam innych, aby nie dali się ubrać w przewartościowane papiery - rok zajęła mi nauka giełdy, a i tak nie mogę powiedzieć, że jestem doświadczonym inwestorem.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALIOR 1,00% 33,38 2022-05-25 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.