Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,30 zł , zmiana od tamtej pory: 173,91%

Re: Troszkę edukacji, bo strach się bać, jak czytam

Zgłoś do moderatora
Optymizm i zrozumienie sensu makroekonomicznego! Super, winszuje i cieszę się, że komuś się chce, pisać dobrze i tematycznie.

Chciałem jedynie dodać aspekt ekonomii emocji.

Mikroekonomicznie tę firmę zażyna gruby z leszczem, gruby sypie, leszcz się sypie.

W sferze ekonomii emocji temat dodatkowo dołuje Covid, bo ludzie zaciskają pasa, jest ustawa anty lichwiarska, programy kasa plus i inne kupony od obecnie zarządających naszym pięknym acz umordowanym państwem.

Retoryka - a co będzie jeśli przez obecne podejście banków do kredytów konsump. i trudną sytuację wielu rodzin, które potrzebują środków na życie (wlaśnie przez Covid) parabanki zarobią wiecej?

IPF w PL porównalbym do GM - BIedronki, gdzie IPF widząc potencjał w PL zrobił duallisting - wiemy, że portugalczyk zarabia w PL więcej niż u siebie, IPF zarobił w PL więcej niż w UK (przekładając włożone środki w wyciągnięte)- a ten kryzys jeszcze go wzmocni, nie można tylko ulegać mikroekonomii i lamentowi leszcza - wiem, że Provident w bliskiej perspektywie przebije cyfre 4.

Ech szkoda, że jestem już napakowany do pełna, chętnie bym dokupił!

Dzięki za mądre słowa.
Pozdrawiam

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PROVIDENT 7,69% 6,30 2022-02-21 16:42:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.