Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: TRAKCJA, TYLKO ONA! NAWET FUNDUSZ ING JĄ KUPIŁ! PATRZCIE!

Zgłoś do moderatora
A może się polepszy?

OPTeam S.A., notowana na GPW spółka informatyczna, wypracowała w I półroczu 2012 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 27,7 mln zł. Zysk EBITDA wyniósł po 6 miesiącach 1,2 mln zł, natomiast na poziomie netto spółka odnotowała stratę w wysokości 458 tys. zł. - Tak jak zapowiadaliśmy przy okazji publikacji wyników za pierwszy kwartał, rentowność działalności w pierwszej połowie roku utrzymywała się na niższym poziomie, z uwagi na przesunięcie dużych projektów inwestycyjnych w energetyce i szkołach wyższych na kolejne kwartały 2012 r. – wyjaśnia Andrzej Pelczar, prezes zarządu OPTeam SA. - Od trzeciego kwartału spodziewamy się już jednak odbicia, zarówno na poziomie przychodów, jak i zysków. Zakończyliśmy m.in. budowę dwóch data center dla Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach w ramach podpisanych w czerwcu umów o wartości 9,6 mln zł, co przełoży się na wyniki najbliższego kwartału – podkreśla. - Liczymy także na podpisanie w tym roku znaczących kontraktów informatycznych w ramach Działania 4.1, Poddziałania 4.1.1 Priorytet IV PO KL „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni". Całościowy budżet tego działania wynosi ponad 100 mln zł, a dofinansowanie pokrywa 100 proc. kosztów. OPTeam od wielu lat aktywnie współpracuje z uczelniami w obszarze informatyzacji – jesteśmy zatem naturalnym partnerem szkół wyższych w realizacji tego typu projektów. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie i kompetencje zaowocują pozyskaniem co najmniej kilku kontraktów – wskazuje Andrzej Pelczar. OPTeam koncentruje się również na rozwoju produktów własnych i specjalistycznych usług, skierowanych do regionalnych jednostek branży energetycznej, a także małych i średnich przedsiębiorstw. Spółka aktywnie wspiera firmy z tego sektora w pozyskiwaniu dotacji unijnych na projekty informatyczne. OPTeam prowadzi także prace nad rozszerzeniem swojej oferty udostępnianej klientom w modelu usługowym przez Internet (w „chmurze”). - Rezultaty tych działań - wzrost sprzedaży i marży operacyjnej - powinny być widoczne w najbliższych dwóch latach - podsumowuje Andrzej Pelczar.


Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OPTEAM 0,68% 14,80 2021-11-26 16:15:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.