Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,90 zł , zmiana od tamtej pory: 29,46%

Re: TORPOL MEGA ATRAKCYJNY NA TRUDNE CZASY

Zgłoś do moderatora
Prezes PKP PLK: Dokumentacje projektowe na prace za 36-40 mld zł w 2021 rokuISBnews - Biznes3 sie 2020, 14:39Warszawa, 03.08.2020 (ISBnews) - PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) zakładają, że w 2021 roku gotowe będą dokumentacje projektowe dla prac o wartości 36-40 mld zł w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, poinformował prezes Ireneusz Merchel."W 2021 roku zakładamy gotowe dokumentacje projektowe o wartości 36-40 mld zł, a następne kilkanaście mld zł będzie gotowe w 2022 roku" - zapowiedział Merchel w trakcie konferencji prasowej.Wśród najważniejszych projektów, które miałyby być realizowane w ramach nowej perspektywy finansowej UE, szef PKP PLK wymienił sieć bazową ten-t do 2030 roku."Chcielibyśmy zrealizować wszystkie odcinki do 2030 roku. Do tego dochodzi kończenie projektów tzw. fazowanych, takich jak linie 201, 202, zapewne 38 czy Linia Średnicowa, a także szereg linii lokalnych" - wymienił.Podkreślił, że do połowy 2023 roku spółka chciałaby także zakończyć prace na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK), tak aby od grudnia 2023 r. można był na niej pojechać z prędkością do 250 km/h.Jak poinformował wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, ważnym dokumentem dla następnej perspektywy finansowej będzie także plan rozwoju transportu intermodalnego, który resort infrastruktury zamierza zaprezentować jeszcze w sierpniu lub wrześniu tego roku.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TORPOL -0,48% 16,70 2021-06-15 13:50:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.