Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,20 zł , zmiana od tamtej pory: 16,20%

Re: TORPOL MEGA ATRAKCYJNY NA TRUDNE CZASY

Zgłoś do moderatora
Proste fakty:

1 Średni wieloletni mnożnik c/z na gpw czy p/e w USA to 15 wiec spółki poniżej są niedowartościowane. Torpol ma 30 m zysku za 2015 i kapitalizację 320 co pokazuje ze mnożnik wynosi 10. Teraz uwaga: zysk za 2020 szykuje się na poziomie 50-60 m pln bo marza brutto urosła o 2 p %. Uwaga 2 :Budimex ma mnożnik powyżej 20

2. Niepewność związana z covid dotyczy niepewności sprzedazy dla spółek. Ta sprzedaz dla spółek które korzystają z pandemii np Mercator działa na plus a w liniach lotniczych na minus. Torpol ma (1) portfel sprzedazy zagwarantowany na 2 lata i (2) kolejne miliardy na inwestycje przewidziane przez Rząd i finansowane przez UE. Jak teraz przyspieszy cpk to sprzedaz urosnie x 2

3. Pandemia sprzyja rentowności Torpol bo spadaja ceny materialow

4 spolka co roku wypłaca min polowe zysków w postaci wysokiej dywidendy

Argumentów jest mnóstwo ale decydujcie sami

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TORPOL 0,12% 16,50 2021-06-21 17:01:21
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.