Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,32 zł , zmiana od tamtej pory: 161,65%

Re: TORPOL MEGA ATRAKCYJNY NA TRUDNE CZASY

Zgłoś do moderatora
Krajowy Program Kolejowy do 2023 roku (KPK), który obowiązuje od 2016 roku. Jest to największy program inwestycyjny na kolei w historii kraju. KPK był 4-krotnie aktualizowany, po pierwsze ze względu na bardziej racjonalne podejście PKP PLK do możliwości przepustowych sieci kolejowej i zmniejszenie „górki” inwestycyjnej w latach 2018-2021, po drugie (trzy aktualizacje w 2019 roku) ze względu na ofertowanie podmiotów wykonawczych podczas postępowań przetargowych w 2018 roku znacznie powyżej kosztorysów inwestorskich na skutek istotnego, ponadprzeciętnego wzrostu cen materiałów i kosztów ich dostaw oraz wzrostu kosztów pracy. Ostatnia aktualizacja miała miejsce we wrześniu 2019 roku podczas przyjęcia przez Radę Ministrów sprawozdania z wykonania planu realizacji KPK za rok 2018, zgodnie z którą wartość programu została podniesiona do rekordowej na rynku kolejowym kwoty niemal 75,7 mld zł (według źródeł finansowania). Zaktualizowany KPK obejmuje 233 projekty inwestycyjne z listy podstawowej i modernizację ponad 9 000 km torów (oraz 68 projektów z listy rezerwowej).  
Każdy z ujętych projektów zawiera od trzech do pięciu zadań, co daje ponad tysiąc zadań do zrealizowania w ramach programu. Warto zauważyć, że ponad 30 projektów planowanych do realizacji w ramach KPK jest o szacunkowej wartości powyżej 500 mln zł każdy.  
 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TORPOL 1,31% 13,92 2021-07-23 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.