Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,17 zł , zmiana od tamtej pory: -2,73%

Re: Tłumaczenie prezesa jest nie poważny - będzie dywidenda:)

Zgłoś do moderatora
Czy będzie połączenie PKN Orlen z Azotami? Spodziewam się takiego rozwoju sytuacji. Tyle, że SP nie ma dość akcji, żeby samodzielnie przeprowadzić taka operację, na Walnym musi mieć 75%, żeby skutecznie przeprowadzić taką operację. To może się udać, jeśli fundusze poprą taką ew. uchwałę. Poprą? Być może, ale nie za darmo. Co może być ceną za poparcie we. planów SP wobec Azotów i PKN Orlen? No właśnie na przykład wypłata dywidendy przez JSW. JSW zarobiła w ubiegłym roku 7,6 mld złotych, a po spłacie zadłużenia wobec PFR, < 600 mln złotych, w kasie zostaną 7 mld plus kredyt na 1,8 mld złotych. razem środki pienięźne wynosiłyby wtedy ok. 8,8 mld złotych. Czy zatem spółki nie stać by było na wypłatę po ok. 20 złotych na akcję? Oczywiście byłoby stać. Tłumaczenie prezesa o braku rekomendacji dywidendy śmierdzi na kilometr spiskiem. I dlatego ze spokojem czekam na WZA i wniosek OFE w sprawie wypłaty dywidendy, tak jak to było na Lotosie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW 5,30% 44,91 2023-12-08 17:01:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.