Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,49 zł , zmiana od tamtej pory: -1,69%

Re: Tłumaczenie prezesa jest nie poważny - będzie dywidenda:)

Zgłoś do moderatora
Dnia 2023-03-23 o godz. 15:16 ~Tusk napisał(a):
> https://strefainwestorow.pl/artykuly/spolki/20230323/jsw-dywidenda-gotowka-2022
> Prezes Cudny nie rekomenduje wypłaty dywidendy z 7,6 mld złotych zysku, ponieważ spółka ma dług w wysokości 0,6 mld złotych wobec PFR. :):):)
> Takie tłumaczenie nie świadczy najlepiej o trzeźwości umysłu pan prezesa. Nawet dziecko z 2 klasy szkoły powszechnej zauważy, że po odjęciu z zysku 0,6 mld złotych, które spółka oddałaby PFR, w kasie zostałoby 7 mld złotych. Zwróćcie uwagę, że prezes nie tłumaczy braku rekomendacji na przykład niewiadomą w kwestii podatku od extra zysków, co brzmiałoby rozsądnie i przekonująco. Relacja 0,6 mld długu do 7,6 mld zysku mówi sama za siebie, to tłumaczenie to zwyczajna ściema. Musi być zatem drugie dno całej sprawy, o czym być może się dowiemy później.
> Z artykułu, do którego link jest powyżej wynika, że sytuacja w spółce jest dobra, a najbliższy rok, wobec wysokiej ceny węgla, zyski spółki powinny być dobre. I nawet podatek od extra zysków tu nic nie zmieni. Według moich szacunków nawet stawka 33%, czyli bardzo wysoka, normalny podatek wynosi 19%, nie sprawi, że w spółce zabrakłoby pieniędzy na dywidendę w wysokości 12 złotych/akcja.

Dlaczego czeka na okres dynamicznych wzrostów kursu JSW? Dlatego, że popyt na węgiel, nasze czarne złoto ogromnie wzrośnie. Najwięksi wrogowie węgla na świcie, czyli Niemcy, już otwierają kolejne kopalnie, które wcześniej w ramach ekologicznego szaleństwa kazali zamknąć. To samo dotyczy dwóch ostatnich elektrowni atomowych, które miały umrzeć, ale nadal będą działać. Dlaczego eurokołchoz zamierza wprowadzić opłatę metanową (nie dotyczy koksu)? Dlatego, że spodziewając się radykalnie zwiększonego wydobycia, kopalnie będą płatnikiem kolejnych danin, żeby pasibrzuchy w eurokołchoźnianym parlamencie mieli na dziewuchy wszeteczne i kasyno oraz koks (ten biały).:)
Wystarczy odpowiedzieć sobie na proste pytanie: skąd państwa eurokołchozu wezmą dodatkowy prąd, którego nie ma z powodu ekologicznych wygłupów Niemców? Nie ma ponieważ zamykanie elektrowni węglowych nie zostało skompensowane mało efektywnymi źródłami ekologicznymi, a dodatkowo zużycie energii elektrycznej rośnie wszędzie, nawet w Afryce. Wiąże się to z przybywaniem ludzi na świecie, powstawaniem nowych miejsc pracy i zwiększoną konsumpcją. temu wszystkiemu nie wychodzi na przeciw podaż energii elektrycznej. Skutki tego objawią się wcześniej lub później w kursie JSW.:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW -0,42% 44,72 2023-12-11 17:00:29
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.