Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,46 zł , zmiana od tamtej pory: -1,63%

Re: Tłumaczenie prezesa jest nie poważny - będzie dywidenda:)

Zgłoś do moderatora
https://www.bankier.pl/wiadomosc/JSW-S-A-Terminy-publikacji-raportow-okresowych-w-roku-obrotowym-2023-8477425.html
22 maja to termin publikacji wyników za 1 q 2023. Sytuacja spółki wygląda b. dobrze ze względu na zwyżkujące ceny węgla.
Tu: https://pl.investing.com/commodities/coking-coal-futures
Po I q zmniejszy się zadłużenie wobec PFR o kolejne 90 mln złotych - do 0,5 mld. I tak każdy kwartał będzie przynosił zmniejszenie zadłużenia o kolejne 90 mln złotych. Czy wobec rekordowego zysku 7,6 md złotych prezes nadal będzie utrzymywał, że nie ma pieniędzy na wypłatę dywidendy ?
Każdy trzeźwo myślący człowiek widzi, że tłumaczenie prezesa nie ma najmniejszego sensu i musi być inny, ważny, póki co pozostający w tajemnicy, powód, dla którego prezes kompromituje się brakiem rekomendacji w sprawie dywidendy.
Brak rekomendacji nie może być powodowany np. złą sytuacją finansowa spółki - 7,6 mld zysku to nie byle co. Nie może tez być powodowany nieznana wysokością incydentalnego podatku od extra zysów, który w eurokołchozie wynosi 25% średnio. Dlaczego ? Dlatego, że PKN również zostanie obciążony taki jednorazowym podatkiem o nieznane wysokości, ale prezes Obajtek rekomendował wypłatę dywidendy i to w rekordowej wysokości. Skoro prezes Obajtek może, to skąd się bierze impotencja dywidendowa prezesa Cudnego?:) Czy to element zakulisowych rozgrywek SP z funduszami?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW -0,42% 44,72 2023-12-11 17:00:29
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.