Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,24 zł , zmiana od tamtej pory: -0,73%

Re: Tłumaczenie prezesa jest nie poważny - będzie dywidenda:)

Zgłoś do moderatora
Dnia 2023-03-24 o godz. 11:20 ~Slaw napisał(a):
> Ale super te tłumaczenia.
> 32 zł dywidendy? Elegancko! To kurs po odcięciu 10 zł? Kapitalizacja 1,2 mld.
> Ale fantastyka.

Mylisz się. Fantastyką jest dzisiejsza wycena poniżej wartości gotówki w kasie. Takie rzeczy nie dzieją się przypadkiem: celem jest wydudanie gojów z tanich akcji i wzięcie dywidendy w wysokości dziejszej wyceny giełdowej.:) Jeśli WZA uchwali dywidendę, to kurs szybko przekroczy 1xx, złotych. Wcześniej jednak podwoi się lub potroi w relacji do dzisiejszego, ponieważ pejsaci mają wiedze insajderską. Mają, i dlatego tłuką dziś kurs, kupują tanie akcje.
W kasie więcej gotówki niż wynosi kapitalizacja.:) Poczekamy aż WZA przegłosuje dywidendę, wtedy będziesz mógł zapytać prezesa, dlaczego nie rekomendował dywidendy mając 7,6 mld złotych zysku. Tez odpowie ci bajeczką o długu 0,6 mld wobec PFR?:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW 5,30% 44,91 2023-12-08 17:01:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.