Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,16 zł , zmiana od tamtej pory: -5,16%

Re: Tłumaczenie prezesa jest nie poważny - będzie dywidenda:)

Zgłoś do moderatora
https://stooq.pl/n/?f=1543256
I potwierdzają się moje spekulacje na temat dywidendy. Spółka otrzyma (?) 1,65 mld kredytu, który będzie mogła wydać na co chce. I Będzie miała w tedy, razem z zyskiem za 2022 roku, gruba ponad 9,25 md złotych.
Od extra zysków, zakładam, że będzie to ok. 5 mld złotych, zaplaci ew. podatek 25% (tyle zdziera eurokołchoz), czyli 1,25 mld zlotych, czyli w kasie zostanie 8 mld złotych. Z tego zwróci pożyczkę 0,5 mld złotych do PFR i na czysto zostanie 7,5 mld złotych. 7,5 mld zlotych to ok. 63 złote. No to ile spółka może przeznaczyć na dywidendę, żeby akcjonariusze byli zadowoleni i spółka nie miała kłopotów z płynnością? Połowę, czyli 3,8 mld złotych, czyli ok. 32 złotych na akcję.
Ostatnio pisałem o 12 złotych na akcję, ale widzę, że pieniędzy w kasie spółki pozostanie więcej niż się spodziewałem. I dlatego kurs jest tłuczony.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW -2,70% 42,83 2023-10-02 17:04:53
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.