Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,76 zł , zmiana od tamtej pory: -7,01%

Re: Tłumaczenie prezesa jest nie poważny - będzie dywidenda:)

Zgłoś do moderatora
Dnia 2023-03-24 o godz. 09:09 ~Juhas napisał(a):
> Ty już tak nie podniecaj się tymi rosnącymi zyskami Orlen za ostatnie lata i ileś tam razy więcej niż za PO. Pamiętaj że zyski Orlenu to straty polskich obywateli, każdy miliard więcej zysku Orlenu to miliard mniej w kieszeni Polaków. Pieniądze się z powietrza nie biorą. To był złodziejski transfer od obywateli do Orlenu. I jeszcze te tłumaczenia że specjalnie utrzymują wysoką cenę paliwa bo jakby obniżyli to by paliwa brakło. Dranie. Także ja bym tego zysku Orlenu tak nie zachwalał
Mylisz się. Czy za czasów złodziejskich rządów PO i ZSL benzyna była za darmo dla Polaków? Nie dość, że benzyna była droga, to jeszcze latami nie płacili dywidendy. Policz sobie, ile litrów paliwa można było kupić za średnia pensje wtedy i dziś. Wtedy można było kupic znacznie mniej paliwa niz dziś. Cena paliw na Orlenie jest zwykle niższa od tych na Shell, BP i innych zagranicznych. Ty byś chciał, żeby Orlen sprzedawał benzynę za pół darmo i za rok czy dwa zbankrutował. Wtedy benzynę Polacy kupowaliby na Shellu i BP - oczywiście jeszcze drożej niż dziś. Orlen płaci podatki od wartości dodanej, akcyzę i CIT. I to są miliardy złotych, które trafiają do budżetu państwa, a poprzez budżet wracają do Polaków (emerytury, renty, 500+ i inne świadczenia). Poza tym połowa zysków Orlenu jest generowana poza granicami RP, w Niemczech, w Czechach i na Litwie.
Masz akcje? Bierzesz dywidendę? Jesteś hipokrytą:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW -0,65% 42,55 2023-10-03 09:33:16
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.