Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,45 zł , zmiana od tamtej pory: -3,53%

Re: Tłumaczenie prezesa jest nie poważny - będzie dywidenda:)

Zgłoś do moderatora
Dnia 2023-03-23 o godz. 17:49 ~ZarządJSW napisał(a):
> Wy na serio myślicie, że SP pozwoli zarobić WAM, plebsowi? MYślicie że Państwo Polskie coś zrobi dla ludzi?! Przecież Państwo to firma która ma przynosić dochód jej właścicielowi i zarządowi, Wy, jesteście mrówkami, które mają pracować na to By Władze miały pieniądze. Obudźcie się dzieciaki!

Mylisz się. Państwo polskie pod rządami PIS dba o ludzi. I nie chodzi tu tylko o 500+, obniżenie podatku PIT, wprowadzeniu wyższej kwoty wolnej z ok. 4 do 30 tys. złotych. To nazywasz brakiem dbania o Polaków? To co powiesz o rządach PO i ZSL, kiedy "piniedzy nie było na nic, przedsiębiorcy budujący autostrady byli bezkarnie okradani przez tzw. inwestorów zastępczych, a pensja minimalna wynosiła 1750 złotych brutto. Dziś 2x tyle.
Popatrzmy na akcjonariuszy spółek z udziałem kontrolnym SP. Taki np. Orlen wypłacił (razem z dywidendą za 2022 rok) 23 złote za akcje ( w ciągu 7 lat). Za rok przyszły deklarowana dywidenda minimalna to 4,15. Razem 27,15 zł. Ile wypłacił PKN za czasów rządów PO i ZSL (osiem lat) 8,21 zł na akcję.
A przecież Orlen mógłby płacić tyle samo co za czasów PO i ZSL. A jednak płaci 3,5 x więcej.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW 0,70% 44,81 2023-09-22 17:00:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.