Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,45 zł , zmiana od tamtej pory: -4,71%

Re: Tłumaczenie prezesa jest nie poważny - będzie dywidenda:)

Zgłoś do moderatora
Dnia 2023-03-23 o godz. 17:14 ~Andreas napisał(a):
> Jakie JSW miało extra zyski?Już przed wojną ceny oscylowały wokół 400 USD.Po wybuchu wojny ceny skoczyły na 600USD,ale tylko około miesiąca,potem ceny wróciły na 400,a latem spadły na200-250USD.Więc ile tych extra zysków było?JSW wykorzystało poprostu koniunkturę pocovidową,bo to spółka konionkturalna,cykliczna.A węgiel energetyczny sprzedawali długi czas poniżej kosztów rynkowych.

Popatrz na sprawozdania finansowe za ostatnie 5 lat. Zysk razem za lata 2017-2021 wyniósł 5,8 mld złotych, średniorocznie ok. 1,2 mld złotych a więc zyski były. A za rok 2022 jest 7,6 mld złotych czyli 6x więcej niż średnia za ostatnie pięć lat.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW 0,71% 44,26 2023-09-28 16:04:36
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.